Taktik SavaşlarıTaktik Savaşları Nasıl Oynanır? Altın ve Eşyalar Detaylı

Taktik Savaşları, League of Legens’in yeni oyunudur. Bir lobide 8 kişi aralarında taktik savaşları mücadelesi vererek ilk üçe kalması hedefiyle en iyi kompozisyonu oluşturmak ve daha da iyisi birinci olmak oyuncunun hedefleri arasındadır. Taktik Savaşları rekabetini arttırması amacıyla oyuna yeni gelen dereceli maçlarıyla kendi içindeki lig sürecince rank yükselmek ve belirli bir amaç için en iyi taktik savaşları oyuncuları arasında yer almak için ya da en iyilerinden olduğunu kanıtlamasına yardımcı olacak rank dereceli sistemiyle rekabet ortamı daha da artmaktadır.

Taktik Savaşlarını daha geniş kapsamlı ve daha iyi anlamanızda yardımcı olacak taktik savaşları sitesinde bulabilirsiniz; https://taktiksavaslari.net/taktik-savaslari-tft-nasil-oynanir-kokenler-ve-siniflar/ burada ki bağlantıda da belirtildiği üzre oyunun temelleri olan kökenler ve sınıflardan oluşturacağınız temel complar ile yani kompozisyonlar ile oyunda ki yerinizi belirlemeniz tamamen sizin oluşturacağınız şampiyon kompozisyonlarına bağlıdır.

Eşyaları birleştirerek taktik savaşlarındaki kompozisyonunuza uyum sağlayacak gerekli ve önemli katlıları oluşturabilirsiniz. Kompozisyon kurmak önemli fakat bunları eşyalar ile desteklemezsek oyun sonunda ilk üçe girme ihtimalimiz çok düşük, dönelim oyun başlangıcına… Bahsedeğim öncelik ilk turlardaki atlıkarıncada geçerlidir, ilk turlarda “Spatula” eşyasını tercih etmenizi öneririz tabi eğer bitmiş eşya yoksa, direk gözünüz spatula eşyasını aramasın yani, ilk önce şampiyonlarda bitmiş eşya var mı, diye bakın, ki ihtimali düşüktür oldukça, yoksa Spatula tercihini yapın.

Bir konuya daha değinmekte fayda var. Oyun içerisinde şampiyon mağazasından satın almış olduğunuz yani kompozisyona eklemiş olduğunuz her şampiyon seviye atlamakta ve Taktik Savaşları Nasıl Oynanır kendi içinde almış olduğu seviyeler ile hasar miktarı ve can miktarı da artmakta, bazı durumlarda o şampiyonun yetenek süreleride artmakta kimi zaman yeteneğinin kullanma gecikme süresi azalmakta yani daha hızlı yetenek kullanım imkanı da tanımakta. Oyunun başlangıç aşamasında edindiğiniz itemler ile yani eşyalar ile şampiyonlarınız doğru eşyaları vererek o şampiyonun kabiliyetini genişletebilir, hasarına hasar katarak hedefiniz olan ilk üç yada birincilik ile dereceli sisteminde ilerlemenizdeki hedefinize başarıyla ulaşabilirsiniz.

Taktik Savaşlarında her raund sonunda size belirli bir miktarda altın vermektedir, bu altınlar ile şampiyon mağazasından kompozisyonumuza uygun şampiyon ya da sahaya daha fazla şampiyonu hazırlamamız için gereken kendi seviyemizi arttırmak için yani EXP alarak kullanabilirsiniz. Altın ekonomisinin yönetimi hakkında belirli bir aşamalar bulunmakta bu aşamalara yukarıda ki belirttiğimiz bağlantıdan ulaşabilirsiniz. hepsi ve daha fazlası için yukarıda belirttiğimiz adresindeki şampiyon özellikleri gibi ya da belirli raundlarda savaştığınız yaratıklardan düşen itemlerin birleşimi olan eşya haritasına ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda altın ekonomisi olan mağlubiyet serilerinden ve Taktik Savaşları mağlubiyet serilerinden avantajlı ve dezavantajlı yönleri ile değineceğiz.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Taktik Savaşları”

Leave a Reply

Gravatar